Mennyi az annyi?

A Ferencváros eddig több mint egymilliárd forintot keresett azzal, hogy a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójából indulva bejutott az Európa Liga csoportkörébe – írja az MTI. 

Eddig több mint egymilliárdot keresett a Fradi a nemzetközi kupákban - rangado.24.hu

 

Hajlamos az ember szinte mindent a pénz oldaláról megközelíteni, nyilván nincs így ez másként az élsport esetében sem. A modern labdarúgásban megszokhattuk már, hogy szinte kivétel nélkül mindig a pénz beszél, legyen szó egy klub létéről, felemelkedéséről vagy bukásáról, arról, hogy melyik játékos hol játszik, ki az edző, s a sort még folytathatnánk. Természetes folyamat ez egyrészt, hiszen a labdarúgó csapatot is üzemeltetni kell: fenn kell tartani a stadiont és az edzőközpontot, állni kell a játékosok, edzők bérét, fizetni kell az alkalmazottakat, s amit biztosan tudunk, hogy a mai modern labdarúgás rendkívül költséges sport, legyen szó akár egy kisiskolás korcsoportról, akár a nemzeti bajnokság legelőkelőbb csapatairól. Nem csoda hát, hogy a csapatok tulajdonosai és elnökei mindent megtesznek azért, hogy minél több bevételhez jussanak. Ennek nagyszerűen álcázott területe a nemzetközi kupák sorozata, ahol kivétel nélkül minden csapat a hőn áhított csoportkörért lép pályára. Itt lehet nagyot szakítani, s jó szerepléssel, a keresett pénzt okosan befektetve (jó játékosok vásárlása) akár az állandó csoportkörös szereplés, s ezzel együtt az állandó pénzkereseti lehetőség is összejöhet. 

A labda kerek, vagy a pénz beszél?

Az eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Groupama Arénában a Ferencváros, ami a zágrábi 1-1 után 4-0-ra kapott ki a BL-selejtezőben, ezzel kiesett a sorozatból. Az Európa Ligában küzdhetnek majd tovább a csoportkörbe jutásért.

Átgázoltak a Fradin, 0-4-gyel ment tovább a Dinamo Zagreb – index.hu

 

Tudtuk, hogy a Dinamo jobb csapat a Fradinál, ám azt is tudtuk, hogy okos taktikával, szurkolói háttérrel, komoly koncentrációval bárki legyőzhető. Aztán jött a budapesti meccs második félideje, s a horvátok percek alatt szertefoszlatták a zöld-fehér reményeket. A Bajnokok Ligája álmoknak így hát búcsút inthetünk, ám nincs még semmi veszve, hiszen jövő héten csütörtökön kiharcolható az Európa Liga csoportköre. De mitől s miben jobb csapat a horvát együttes? Miért és kinek fontos ennyire a Bajnokok Ligája? A sport napjainkban csak a pénzről szól, vagy van esélye a régi idők focijának is?

Kis pénz, nagy pénz, de hol a foci?

Szerda este kiderült: bárhogy is próbálkozik a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), nem könnyű olyan ellenfelet találnia, amit Georges Leekens irányításával le tudunk győzni. A C divízióban szereplő Magyarország hazai pályán kikapott az egy kalappal lejjebb rangsorolt Kazahsztántól, majd a szintén a D-ben lévő Fehéroroszország ellen úgy ért el döntetlent idegenben, hogy nem mutatott semmit. (...) A belga kapitányt mindez, a játék képe egy pillanatra sem zökkentette ki, mondta ugyanazt a sablont, amit már tavaly októberi kinevezése óta megszokhattunk tőle. Nem boldog, ha gólt kapunk, de a hozzáállás és a mentalitás rendben volt. Abszolút nem csalódott.

Edzőpartnerré silányultunk, Leekens így is büszke - index.hu

 

Nézem a labdarúgó válogatott aktuális meccsét, aktuálisan éppen Fehéroroszország ellen szenvedünk, én pedig azon kapom magam, hogy egyáltalán nem érdekel ez az egész. Ahhoz képest, hogy két éve még majd szétvetett a nemzeti büszkeség, hiszen hosszú évtizedek böjtje után labdarúgó Európa bajnokság résztvevői lettünk, ahol kiválóan szerepeltünk – nos, ahhoz képest most nyugodtan leülök vacsorázni, kapcsolgatom a tv-t, majd a mérkőzés vége előtt tíz perccel felállok és elmegyek aludni. Nem csalódott vagyok, nem is dühös, egyszerűen nem értem, mi a baj, hogyan jutottunk idáig – hiszen a labdarúgásba ömlik a pénz, egyre több a korszerűbb stadion, a játékosok se lettek rosszabbak, mégis, edzőpartnerré silányodtunk, taktika, elképzelés, hadrend, vagyis mindaz, ami egy modern csapatsportban alapkövetelmény: egyszerűen nincs. 

Kustár Zoltán: Kihallgatták

A sértettek kára 200 ezertől 200 millió forintig terjedt. 100 millió forint fölötti vagy akörüli káruk csak keveseknek volt, de többen voltak, akik 50 millió forint körüli vagy 10 és 50 millió közötti összeget vesztettek el, és bár a kisebb károkból volt, ami teljesen megtérült,  a vádirat szerint legtöbben csak a pénzük egy kis részét látták viszont.
Ők a piramis szerencsésebb fokán álltak, mert valamennyit még adott nekik Marcsi a másoktól beszedett pénzből, de vannak olyanok is, akiknek semennyi pénze nem térült meg a „befektetéséből”.

Bróker Marcsi kihallgatása – index.hu

Nem régen jelent meg a hír, hogy elfogták Dél-Amerikában elfogták „Bróker Marcsit”, a Kun-Mediátor csalás miatt keresett vezetőjét és kihallgatták. A karcagi vállalkozó a vádak szerint piramisjáték-szerű befektetéssel busás hasznot ígérve csalt ki emberektől összesen milliárdos összeget, és tűnt el azzal nyomtalanul. A nőt másfél bujkálás után, néhány napja Belize-ben fogták el, és szállították haza, hogy a törvény előtt feleljen tettéért.

Nyugtalanító megoldatlanság

A közgazdászok már évek óta vitatkoznak arról, hogy valójában boldogít-e a pénz, vagy sem. Van, aki azt állítja, hiába a gazdasági növekedés, az anyagi jóléttől nem leszünk boldogabbak. Sőt, a sok pénzzel csak a baj van. Mások amellett kardoskodnak, hogy a gazdagságban keresendő a boldogság kulcsa.
Richard Easterlin még 1974-ben azzal a meglepő állítással állt elő, hogy a gazdasági teljesítmény, a GDP növekedése nem teszi boldogabbá az embereket. A kutató azt mondta, nincs szoros összefüggés aközött, hogy a gazdagabbak jobban is érzik magukat, vagyis hiába növekszik az anyagi javakban mérhető jólétünk, nem leszünk szükségszerűen boldogok. Ez az Easterlin-paradoxon.

A pénz tényleg nem boldogít? – penzcentrum.hu

A boldogság szükségességéről aligha van vita, annak mibenlétéről annál inkább. Jézus a nagy „programbeszédét” a boldog-mondásokkal kezdi. Kik a boldogok? És teljesen más kategóriákat állít fel, mint amit megszokottnak vélünk, mert boldogok a szelídek és békességet teremtők között azok is, akik sírnak, akiket háborgatnak az igazságért, vagy éppen akiket üldöznek a Jézus nevéért. Ha a nem rég még főhelyen szereplő híradások képeire gondolunk, az iraki vagy szíriai keresztyének üldözésére és mártíriumára és arra a tényre, hogy a Jézus nyelvét beszélő arámi keresztyénség utolsó töredékeit számolja fel ez a háború, a boldogságértelmezés kissé más dimenziókba kerül.

Letérdeplés a fejkendő előtt

Először szerepel fejkendőt viselő muszlim nő a Playboy magazinban, amely még az év elején szakított a meztelen női képekkel. A líbiai felmenőkkel rendelkező Noor Tagouri a férfimagazin októberben megjelenő, Renegades című kiadásában tűnik fel, amely olyan férfiakat és nőket mutat be, akik "mindent – még az életüket is – kockára tették azért, hogy azzal foglalkozzanak, amit szeretnek".

Vált a Playboy – hvg.hu

A Playboy az Playboy. Bevallottan a meztelen női testek művészi szintre emelésének látványával jutott fénykorában hét milliós példányszámig, s most nyolcszázezernél immár lemond a meztelenség vonzerejéről. Mivel a meztelenség már nem húzza az eladási számokat felfelé. Szemmel zabált a férfitársadalom s irigykedett a női réteg évtizedeken át, hiszen a Playboy az Playboy volt. A szerkesztési elv egyetlen mozgatórugója igazi kapitalista jelenség: a nyereség. Ezért pedig semmi sem volt drága.

Ahol minden megtörténhet

A fogadóirodák 2015 nyarán annyira látták esélyesnek a Leicester City angol bajnoki címét, mint hogy Elvis Presley él, vagy megtalálják a Loch Ness-i szörnyet, esetleg a Jetit. A Leicesternek mégis sikerült az elmúlt évtizedek legnagyobb csapatsportbravúrja.

Elvis él: angol bajnok a Leicester City! - index.hu

 

Pontosan ettől olyan szép a sport, és pontosan ezért lehet annyira szeretni mindazt, amit labdarúgásnak nevezünk: mert nagyjából bármi megtörténhet. Megtörténhet, hogy egy tizennégy éves kicsi lány, egy „kisegér” olimpiát nyer; megtörténhet, hogy a strandról összeszedett dán nemzeti tizenegy a világbajnok Németországot elintézve Európa legjobbja lesz, mint ahogyan az is, hogy a története harmadik világtornáján részt vevő görög válogatott megnyeri az Európa-bajnokságot. Most pedig itt van az újabb „csoda”, angol bajnok lett a Leicester City! 

Hellenizálódás

Az athéni és az európai vezetők vitája az elmúlt napokban lényegében anyázássá fajult, ám a központi bank az éles vita ellenére úgy véli, hogy a felek végül is a kompromisszum közelébe jutottak. Ugyanakkor a megállapodás megkötésének hiánya az első lépés lenne azon az úton, amelyek Görögország csődbe menne, majd elkerülhetetlenül kénytelen lenne kilépni az euró zónából…

Görögország szabadságharca – napi.hu

Most éppen a déli határokat lezárására készülő kerítések mérete, magassága és hosszúsága témája a magyar sajtónak. A kormány mai döntésére reagálva. Tegnap még az új öszödi beszéddel, előtte pedig a plakátinvázióval volt tele. Kicsi ország kicsinyes problémakezelése média szinten. Pedig fontos kérdésekről van szó. Nekünk most ezek a legfontosabbak egy önmaga csapdájában rekedt, tehetetlen, megoldáshiányos európai gondolkodásban.

A 2042-es labdarúgó világbajnokság győztese: Katar. Vagy nem.

Mire lehet képes Katar a futballban? Ennek jártunk utána a helyszínen.

Ami jó Xavinak, süllyesztő Dzsudzsáknak - sportgeza.hu

 

Mikor elolvastam az index rövidke helyszíni beszámolóját a katari labdarúgásról, rögtön arra gondoltam, vajon miért akarnak ezek a katariak egyáltalán focit, ha mindenük megvan? Aztán kicsit utána olvastam, és rá kellett jönnöm, hogy Katar nemcsak a focira, hanem más sportágakra is mesés összegeket költ. Nem rossz.

Van az a pénz

Wilfried Bony – a BBC szerint – 28 millió font ellenében nemrég a Manchester Cityhez igazolt. Angol lapok tudni vélik, hogy az elefántcsontparti támadó heti 100 ezer fontot keres a manchesteri kékeknél, pályára lépésenként pedig további 20 ezer (!) font üti a markát.

Nem fogja elhinni, mennyi az új csatár meccsprémiuma - nso.hu

 

Önök ismerték korábban az Fc Bunyodkor csapatát? És az Anzsi Mahacskala együttesét? Az ön családja generációk óta a katari férfi kézilabda válogatott fanatikus szurkolója, mi több, hegyekben állnak szekrényében a kínai Csangcsun Jataj mezei? Esetleg ön az indiai Delhi Dynamos szurkolói kártyása, mi több: bérletese? 

Mert ez most nem "lélegeztető gép" kategória

Nem lenne helye a költségvetésben a jegybanki osztaléknak, mondjuk nyugdíjra, egészségügyre, oktatásra?

A jegybank sikeres alapkamatcsökkentési ciklusa a következő években, minden évben 300 milliárd forinttal javítja a költségvetés pozícióját, ebből bármire lehet költeni, akár évente 1 százalékkal lehetne csökkenteni a GDP-arányos államadósságot. A Növekedési Hitelprogram az éves GDP növekedés mintegy harmadát hozza, ez szintén többlet költségvetési bevételt jelent. Az alapítványi tevékenység emeli majd a magyarországi pénzügyi tudatosság és a közgazdasági oktatás színvonalát: reméljük, ez hozza hosszú távon a legtöbbet, a költségvetésnek és az országnak egyaránt.

interjú Matolcsy Györggyel - vs.hu

 

Nagyon figyelmesen, a zavaró körülményeket kizárva, minden mondatot megrágva végigolvastam a Matolcsy György MNB elnökkel készült VS interjút. Mindent elhiszek, elfogadok. Illetve egy valami végképp nem fér a fejembe.