Milákcsúcs!

A 19 éves magyar versenyző 1:50.73 perces idővel csapott célba, ezzel Michael Phelps 2009-es, 1:51.51-es rekordját adta át a múltnak. A szám másik magyar résztvevője, az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás 1:57.10-zel a nyolcadik helyen végzett.Milák a magyar úszósport 30. nagymedencés világbajnoki aranyát nyerte, a felnőttek között először állhat a dobogó tetején vb-n. A nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében győztes Rasovszky Kristóf és a 200 méter vegyesen sporttörténelmi, sorozatban negyedszer első Hosszú Katinka után ő harmadik magyar világbajnok a Koreai Köztársaságban.

Óriási világcsúcsot úszott Milák Kristóf - mandiner.hu

Ha valahol, akkor a medencében mi voltunk és mi vagyunk a császárok: többszörös Európa-, világ-, és olimpiai bajnok a magyar csapat vízilabdában, úszóink pedig rendre szállítják a fényesebbnél fényesebb érmeket. Egerszegi Krisztina, Kovács Ági, Hosszú Katinka, s a fiúk, Darnyi Tamás, Czene Attila, Cseh Laci, s most Milák Kristóf mutatta meg országnak és világnak, mi fán terem a magyar virtus.